Pravidlá - A3 FANUSIK

A3 FANÚŠIK - HKM ZVOLEN
Prejsť na obsah
PRAVIDLÁ MILENA TIP 2022/2023
 
 
1.     Registrácia:
 

Registrovať sa môžu deti aj dospelí tým že zaplatia registračný poplatok na účet
 
    
IBAN: SK87 0900 0000 0004 0115 3577
 

alebo osobne v hotovosti administrátorovi stránky a zároveň riaditeľovi súťaže na niektorých  prípravných zápasoch HKM Zvolen , alebo pri osobnom stretnutí.
 

Registračný poplatok v kategórii dospelí :  20 €
 
Registračný poplatok v kategórii deti : 5 €
 

Pokiaľ niektorý z hráčov mal nedoplatok alebo preplatok z minulého ročníka, tak sa mu to priráta respektíve odráta z registrácie. Registráciu treba zaplatiť do prvého kola extraligy.
 
Keby ste skončili počas ligy s tipovaním registračný poplatok sa nevracia, presunie sa Vám do budúcej súťaže, alebo môžete registráciu predať niekomu inému. Ten bude pokračovať ďalej pod Vašim menom , alebo si môže uživateľské meno a email zmeniť.  Pokiaľ by ste pre chorobu nemohol pokračovať, alebo s vážnych dôvodov samozrejme registračný poplatok sa Vám vráti.
 
 

2.     Tipovanie:

 
Tipovanie je rozdelené do predkola kde sa tipuje Memoriál Zábojníka a všetky prípravné zápasy HKM Zvolen. Pri prvých kolách , pri rovnosti bodov súťažiacich bude poradie v predkole rozhodovať ako posledné kritérium. Tipuje sa aj celkové umiestnenie mužstiev po základnej časti , kde za každý správny tip sa hráčovi pripíše 1. bod po základnej časti. Maximálny počet získaných bodov môže byť 12. bodov. Tipuje sa ja najproduktívnejší hráč HKM Zvolen po základnej časti kde za správny tip je 5 .bodov, ktoré sa pripíšu hráčovi po základnej časti. Ďalej sa tipuje aj najlepší strelec HKM Zvolen po základnej časti, kde sa takisto za správny tip pripíše hráčovi 5. bodov po základnej časti. Spolu si môžu hráči za správne tipy v tejto časti pripísať až 10. bodov. Tipuje sa tak, že sa vyberie jeden hráč so zoznamu pre každú kategóriu. Ak by strelili viac hráčov rovnaký počet gólov alebo by malo viac hráčov rovnaký počet bodov, tak správny tip je každý s týchto hráčov .
 
Tipovanie 50. kôl extraligy , prípadne aj semifinále a finále JOJ pohára. Tu sa hráčom po každom kole priraďujú body podľa nasledovnej tabuľky:
 

 
V tabuľke sú príklady bodovania všetkých kombinácii.
 
 

3.     Hodnotenie poradia súťažiacich
 
 

V celkovej tabuľke rozhodujú o poradí súťažiacich nasledovné kritériá :
 
 
1.      Celkový počet bodov
 
2.      Viac 9. bodových zápasov
 
3.      Viac 8. bodových zápasov
 
4.      Viac 7. bodových zápasov
 
5.      Viac 6. bodových zápasov
 
6.      Viac 5. bodových zápasov
 
7.      Viac 4. bodových zápasov
 
8.      Viac 3. bodových zápasov
 
9.      Viac správnych tipov
 
10.  Viac 1. bodových zápasov
 
11.  Vyššia percentuálna úspešnosť v tipovaní
 
12.  Vyšší počet vyhratých kôl
 
13.  Poradie v predkole
 
To isté platí aj v súťaži v tipovaní majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji a tipovanie olympijského turnaja.
 
 
 

V tabuľke kola rozhodujú o poradí súťažiacich nasledovné kritériá:
 
1.      Celkový počet bodov v kole
 
2.      Viac 9.bodových zápasov
 
3.      Viac 8. bodových zápasov
 
4.      Viac 7. bodových zápasov
 
5.      Viac 6. bodových zápasov
 
6.       Viac 5. bodových zápasov
 
7.      Viac 4. bodových zápasov
 
8.      Viac 3. bodových zápasov
 
9.      Viac správnych tipov
 
10.  Viac 1. bodových zápasov
 
11.  Najmenšia dlžoba hráča za poplatok (lúzer kola)
 
12.  Vyššia percentuálna úspešnosť celkovo
 
13.  Poradie v predkole (vyššie umiestnenie)
 
To isté platí aj v súťaži v tipovaní majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji a tipovanie olympijského turnaja.
 

V tabuľke predkola o poradí súťažiacich rozhodujú nasledovné kritéria:
 
1.      Celkový počet bodov
 
2.      Viac 9. bodových zápasov
 
3.      Viac 8. bodových zápasov
 
4.      Viac 7. bodových zápasov
 
5.      Viac 6. bodových zápasov
 
6.      Viac 5. bodových zápasov
 
7.      Viac 4. bodových zápasov
 
8.      Viac 3. bodových zápasov
 
9.      Viac správnych tipov
 
10.  Viac 1. bodových zápasov
 
11.  Poradie v minulej sezóne (vyššie celkové umiestnenie)
 

V tabuľke víťaz kola rozhodujú o poradí hráčov nasledovné kritéria:
 
1.      Vyšší počet víťazstiev v kolách
 
2.      Vyšší súčet bodov vo vyhratých kolách
 
3.      Vyšší celkový počet dosiahnutých bodov
 

V tabuľke lúzer kola (titul najväčší sponzor súťaže) o poradí rozhodujú kritéria:
 
1.      Vyšší počet prehratých kôl
 
2.      Najnižší súčet bodov v prehratých kolách
 
3.      Najmenej bodov v celkovej tabuľke.
 

Posledný dospelý v každom kole tzv. lúzer kola zaplatí na účet alebo pokladníkovi osobne 2 €. Celkovo je 55. kôl takže na konci súťaže sa vyzbiera 110 €, ktoré sa použijú na zakúpenie vecných cien (putovný pohár pre víťaza, poháre, taniere, medaily, diplomy a pod.) pokiaľ sa nenájde sponzor. Hráč , ktorý zabudne tipnúť celé kolo sa v tom kole nevyhodnocuje a teda nie je lúzer kola. Lúzer kola sa určuje len z hráčov, ktorí tipli aspoň jeden zápas v tipovacom kole. Ak by sa našiel sponzor tak sa vyzbierané peniaze použijú na záverečnú chatu poprípade polovica peňazí pôjde víťazovi vyraďovacej súťaže playoff. Ak by ste vedeli dať do súťaže dáke ceny , alebo viete o niekom kto by vedel prispieť bude to vítané a ceny sa použijú do súťaže.
 

 
4.     Ako správne tipovať.
 

 
Tipovať môžu len zaregistrovaní hráči. Ako sa správne zaregistrovať ste sa dozvedeli v bode 1. Pokiaľ ste zaplatili registračný poplatok a ešte ste nemáte pridelenú emailovú adresu a heslo , treba kliknúť na kolonku registrácia , vyplniť formulár a po overení Vám administrátor potvrdí, že váš zadaný email a heslo môžete používať na tipovanie a že ste úspešne zaregistrovaný. Registračný formulár môžete použiť aj na zmenu hesla, mailu, alebo užívateľského mena. Keď ste správne zaregistrovaný a máte potvrdený váš email spolu s heslom. Tak môžete tipovať a to nasledovne:


 
 
 

Ešte pred začiatkom súťaže si môžete tipnúť predkolo , to sú všetky prípravné zápasy HKM Zvolen a Zábojníkov memorial. Pred začatím extraligy treba natipovať poradie po základnej časti a najlepšieho strelca a najproduktívnejšieho hráča po základnej časti a to sa Vám dá keď kliknete na kolonku Tipovanie_poradia. Pozri obrázok .
 
Keď kliknete na predkolo – príprava, bude od Vás systém vyžadovať Váš email a Vaše heslo, ktoré treba zadať a potvrdiť . Potom sa dostanete už na samotné tipovanie predkola


 
 

Ako znázorňuje obrázok , keď chcete tipnúť všetky zápasy v kole tak kliknete na ten vrchný nápis nad tabuľkou. Ak chcete tipnúť na zápasy , ktoré sa hrajú v jeden deň , lebo niekedy kolo môže mať aj dva dni ak je v kole predohrávka, alebo dohrávka, tak kliknete na niektorý zo zápasov čo sa hrá v daný deň ako je to znázornené na obrázku vľavo. Pokiaľ ale, Vám zápas nebude znázornený modrou farbou tak sa Vám bude dať tipovať len na celé kolo , ako je to v prípade predkola. V predkole ale nie sú zápasy povinné , takže, môžete tipnúť, len tie zápasy aké chcete. Ak sa zápas začal hrať, alebo sa už odohral, nebude sa dať tipovať. Ak by sa aj dal tipnúť tak tip bude neplatný a zaráta sa za 0. bodov. (ako keby ste ho ani netipovali).
 
Po kliknutí na kolonku tipovanie poradia prejdete do tejto obrazovky
 
 


 
Kliknete na tento odkaz znázornený na tomto obrázku a dostanete sa do samotného tipovania.


 
 

Kliknete do bieleho obdĺžnika pod každým miestom a ukáže sa Vám zoznam tímov kde pod každé miesto vyberiete zo zoznamu tím, ktorý si myslíte že po základnej časti bude na tom mieste ktoré je znázornené nad zoznamom. Pozri obrázok.


 
 

Kliknite na obdĺžnik najproduktívnejší hráč  a potom na najlepšieho strelca a z každého zoznamu vyberte jedného hráča o ktorom si myslíte že bude najproduktívnejší alebo najlepší strelec po základnej časti. V každom tipovaní ešte označujete svoje užívateľské meno a napíšete svoj email, kde vám príde potvrdzujúca správa aj s Vašimi tipmi. To máte dôkaz, že ste tipovali aj ako ste tipovali. Tabuľka s tipmi všetkých hráčov sa zverejní až po tipnutí posledného tipujúceho. Inak ak ste tipovali tak po overení a potvrdení administrátorom stránky sa Vám v tabuľke tipovania pod Vašim menom pri každom tipnutom zápase objaví písmeno T. Ak by sa zápas nehral a vy ste ho tipovali , tak sa Váš tip prenáša automaticky na dohrávku zápasu. Samozrejme dovtedy kým sa zápas nezačne hrať, alebo kým nebude tabuľka všetkých tipov zverejnená môžete hocikedy pretipovať zápasy. Akonáhle sa tabuľka tipov zverejní môžete pretipovať každý zápas len vtedy keď zaplatíte poplatok 2 €, ale len ak sa zápas už nezačal. To znamená že keby ste chceli pretipovať celé kolo po zverejnení tabuľky tipov tak zaplatíte 12 €.
 
Poradie tímov po základnej časti, najlepšieho strelca HKM Zvolen a najproduktívnejšieho hráča HKM Zvolen po základnej časti môžete tipovať do skončenia 4. kola extraligy. Potom už tipovanie nebude možné a prídete tak o možnosť pripísať si po základnej časti 22. bodov.  V prvom kole sa tipy zverejnia hneď po tipnutí hráčov, lebo tam sa ešte nevie kto bude lídrom tabuľky , všetci idú od nuly. Potom sa už bude postupovať ako je to uvedené vyššie.
 

5. Ceny a výhry :
 

 
Za hlavnú súťaž budú odmenení prvý traja dospelí finančnou výhrou, ktorá pozostáva z registrácie a to nasledovne.
 
Najvyššie postavený dospelý v tabuľke dostane 50 % z vyzbieranej registrácie
 
Druhý najvyššie postavený dospelý v tabuľke dostane 30 % z vyzbieranej registrácie
 
Tretí najvyššie postavený dospelý v tabuľke dostane 20 % y vyzbieranej registrácie
 
Z registrácie sa ešte odráta 65 € čo je potrebné za 8 GB priestoru a poplatok za doménu a služby, čiže lepšie povedané poplatok za ročné používanie tejto stránky na nete.
 
Celkový víťaz od tohto ročníka dostane okrem pohára za prvé miesto aj putovný pohár, ktorý bude mať u seba celý rok. Dostane ho na záverečnej chate a prinesie ho vždy na ďalšiu chatu kde ho predá ďalšiemu víťazovi.
 
Poháre za prvé tri miesta dostanú súťažiaci , ktorý sa umiestnili na prvých troch miestach, je jedno či dospelí alebo deti. Keďže najlepší traja dospelí dostali finančnú výhru, deti dostanú poháre a to najlepší traja z detí.
 
V súťaži sa ešte vyhodnocuje Víťaz kola, najväčší sponzor (najviac prehratých kôl), cena útechy. Súťažiaci dostanú vecné ceny.
 
 

6.     Súťaž PLAY-OFF
 

Súťaž play-off začína po skončení baráže o play-off extraligy. Do súťaže play-off postupujú šiesti najlepší tipujúci po základnej časti a dvaja najlepší hráči baráže o play-off. Do baráže o play-off postupujú všetci hráči , ktorí sa umiestnili od siedmeho miesta nižšie a majú vyplatené všetky kolá kde skončili posledný. V baráži všetci začínajú od nuly. Tipujú iba kolo baráže. Najlepší dvaja sa pridajú k prvým šiestim ktorí postupujú do play-off na priamo.
 
Štvrťfinále play-off hrajú ôsmi postupujúci , ktorí idú od nuly a tipujú 52. a 53. kolo štvrťfinále. Prvý štyria najlepší postupujú do semifinále a ostatní vypadávajú , ale stále pokračujú v hlavnej súťaži , ktorá pokračuje priebežne s touto súťažou až do posledného finálového zápasu.
 
Semifinále hrajú štyria postupujúci so štvrťfinále samozrejme zase od 0. bodov. Tipujú 54. kolo semifinále , kde prvý dvaja najlepší postupujú do finále. Ostatní pokračujú v hlavnej súťaži.
 
Finále play-off hrajú dvaja postupujúci zo semifinále. Tipujú 55. kolo finále a nulujú sa im body so semifinále. Víťaz dostane pamätný pohár, prípadne aj finančnú odmenu 55 € ak sa nepoužije na vecné ceny. Pozri ceny a výhry.
 
Pri rovnosti všetkých parametrov rozhoduje o postupujúcich lepšie postavenie v hlavnej tabuľke.
 

7.     Súťaž Majstrovstiev sveta
 

Do súťaže sa môžu zapojiť všetci hráči ktorí tipovali aj extraligu. Iní hráči len po dohode s organizátorom. Súťaž prebieha rovnako a v extralige, ale lúzer kola neplatí 2 €. Víťaz dostane pamätný pohár majstra sveta.  Tipujú sa všetky zápasy majstrovstiev sveta. Pred začiatkom majstrovstiev sa aj tímy ktoré obsadia prvé štyri miesta.
 
 


Tak ja Vám prajem veľa úspechov
 
 


Ing. Končko Pavel
 
Riaditeľ súťaže.
 
 
 
 
Návrat na obsah